11.02-18.02.2017 – woj. mazowieckie Dla dzieci 6 – 14 lat Cena 990zł / turnus

Zastanawiasz się, jak ciekawie i aktywnie mogą spędzić ferie zimowe dzieci w województwie mazowieckim?

Oferowane przez nasze biuro podróży ferie zimowe w „Wiosce Pod Kogutem”, gospodarstwie agroturystycznym w województwie mazowieckim, stanowią doskonały dowód na to, że ferie w górach nie są jedyną propozycją na atrakcyjny i niezapomniany wypoczynek. Dobra zabawa możliwa jest w każdym miejscu w Polsce, a najlepsze ferie organizowane są właśnie w „Wiosce Pod Kogutem”!

Położony w odległości 30 km od Warszawy ośrodek wypoczynkowy, w którym organizujemy ferie i zimowiska, to gwarancja doskonałych warunków mieszkalnych, smacznego i zdrowego pożywienia oraz licznych atrakcji oraz wielu ciekawych form spędzania wolnego czasu. Będąc kilkadziesiąt kilometrów od stolicy, dzieci i młodzież mają szansę poczuć się tak, jakby spędzały ferie w górskich kurortach! Wszystko za sprawą niezwykle bogatego harmonogramu, licznych gier i zabaw, warsztatów i tego, co zimą najwspanialsze, czyli szaleństwa na śniegu! Nasza oferta adresowana jest do dzieci w wieku od 6 do 14 lat. Ośmiodniowy wypoczynek, bogaty harmonogram oraz doskonała atmosfera to tylko niektóre z wielu zalet, jakimi charakteryzuje się nasza oferta wypoczynku na ferie dla dzieci. W trakcie pobytu najmłodsi będą mieli możliwość zjeżdżania na górce saneczkowej, brania udziału w warsztatach plastycznych i muzycznych, ogniskach integracyjnych czy opieki nad zwierzętami gospodarskimi. Agroturystyczny charakter ośrodka zapewnia dzieciom szereg ciekawych zajęć, które nie tylko pozwalają kreatywnie i twórczo spędzać czas, ale również kształtują ich wrażliwość, uczą dyscypliny i sumienności, zwracają uwagę na ekologię i ochronę środowiska, np. poprzez wspólną budowę karmników dla ptaków czy wykonywanie maskotek i zabawek z wełny, a wszystko to w radosnej atmosferze zabawy. Wczasy w ośrodku „Wioska Pod Kogutem” są gwarancją niezapomnianych wrażeń i niezwykłych emocji, jakie towarzyszą wspólnym zajęciom i zabawom każdego dnia. To właśnie dzięki niezwykłej atmosferze panującej w ośrodku niniejsza oferta ferii zimowych dla dzieci i młodzieży cieszy się tak ogromną popularnością, pokazując, że na ferie idealny jest każdy region w Polsce – nie tylko górskie miejscowości.

Ferie w „Wiosce Pod Kogutem”

Ośrodek wypoczynkowy „Wioska Pod Kogutem” to połączenie niezwykłej atmosfery i najnowocześniejszego standardu. Doskonałe wyposażenie, komfortowo urządzone pokoje i łazienki powodują, że dzieci i młodzież mogą odpoczywać i relaksować się w najlepszych warunkach. Dzięki systematycznemu inwestowaniu w ośrodek, jego wysoki standard pozwala nam organizować bezpieczne, atrakcyjne i niezapomniane ferie, które na zawsze pozostają w pamięci naszych młodych gości. Pięć posiłków dziennie, przygotowywanych na bazie naturalnych składników, takich jak świeże pieczywo, warzywa, nabiał, mięso i wędliny, a także spora dawka owoców i zdrowych przekąsek sprawiają, że oferta gastronomiczna ośrodka stoi pod znakiem zdrowej i smacznej żywności. Zasmakuje ona z pewnością najbardziej wzmagającym koneserom dobrego, swojskiego jedzenia. Zadbamy o to, aby Państwa dzieci i młodzież otrzymywały codzienną porcję niezbędnych składników odżywczych i witamin, tak ważnych w okresie dojrzewania i prawidłowego rozwoju. W zakresie zapewnienia bezpieczeństwa uczestników ferii zimowych w „Wiosce Pod Kogutem”, zapewniamy wszystkim naszym gościom kompleksowe ubezpieczenie oraz profesjonalną opiekę, świadczoną przez kadrę prowadzącą zajęcia w ośrodku, a także profesjonalną, licencjonowaną firmę ochroniarską, która strzeże obiektu i sprawuje nadzór nad monitoringiem. Przestrzeganie standardów w zakresie bezpieczeństwa to jeden z naszych priorytetów, bez względu na to, czy organizujemy ferie na nartach, pobyt w górach, czy w dowolnym, innym rejonie Polski. Wszędzie, gdzie wyjeżdżamy z naszymi podopiecznymi, dbamy o to, by czuli się swobodnie i bezpiecznie, a czas trwania obozu, kolonii, wycieczki czy zimowiska oznaczał relaks i zasłużony wypoczek.

Udane ferie – nie tylko w górach

Nie inaczej jest w ośrodku „Wioska Pod Kogutem”, gdzie ekologiczne zajęcia i warsztaty czekają na wszystkich tych, którzy cenią sobie dobrą zabawę. Warto dodać, że przygotowaliśmy dla dzieci i młodzieży liczne atrakcje wyjazdowe, m.in. basen lub lodowisko w Górze Kalwarii, czy wycieczkę na Stadion Narodowy w Warszawie, który zimą zmienia się w raj dla wszystkich miłośników łyżew. Całości dopełniają ogniska ze wspólnym pieczeniem kiełbasek, wieczory filmowe. Dzięki szerokim możliwościom, wieloletniemu doświadczeniu i znajomości rynku, oferujemy szeroki wybór i bogatą ofertę wypoczynku, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Nasze kontakty i ugruntowana pozycja w branży turystycznej pozwalają na zaproponowanie atrakcyjnych cen za wycieczki, obozy, wyjazdy na kolonie i zimowiska. Oferta biura podróży JaamTravel.pl z pewnością przypadnie do gustu zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom.

 

Dzieci przebywające w ośrodku „Pod Kogutem” pozostają pod opieką:

 • aktywnych, wykwalifikowanych i w pełni odpowiedzialnych osób zwanych kadrą,
 • podchodzących do pracy z dziećmi z maksymalnym zaangażowaniem, przyjaznym nastawieniem i pasją,
 • po kilku godzinach wspólnej zabawy adoptowanych przez maluchy jako ciocie i wujkowie lub po prostu przyjaciele.

Jak spędzamy czas podczas zimowiska?

Ferie zimowe w mazowieckim nie muszą być nudne, o czym mogą przekonać się wszyscy, którzy choć raz zdecydują się odwiedzić „Wioskę Pod Kogutem”. Dzieci mogą się tu bawić tak jak lubią, z pasją i przyjemnością, biorąc udział w wielu różnego rodzaju kreatywnych zajęciach.

Przykładowe zajęcia organizowane w ramach ferii to:

 • górka do zjeżdżania na sankach (zwana Stokiem Pingwina) na terenie gospodarstwa,
 • szukanie skarbu Yeti,
 • wieczory magii,
 • opiekowanie się zwierzętami znajdującymi się w gospodarstwie oraz pobliskim lesie,
 • zimowe ognisko z kiełbaskami i wieczorem w indiańskim klimacie,
 • wspólne przygotowywanie pizzy i malowanie pierników,
 • konkurs pt. „Kogut ma talent” – festiwal śpiewu dla najmłodszych,
 • wieczór filmowy z własnoręcznym robieniem biletów i plakatów,
 • budowanie lodowej kryjówki ze śniegu i lodu,
 • zbijanie karmników dla ptaków lub paśników dla łosi i saren,
 • robienie maskotek z siana, słomy oraz wełny,
 • nauka ekologicznych zachowań, m.in. dotycząca segregowania odpadów we własnym otoczeniu, pokaz ekologicznej mody, tworzenie przyjaznych środowisku rzeczy, budowa filtrów do wody, przyrządzanie zdrowej sałatki i pieczenie naturalnego chleba, itp.
 • wyjazd na basen lub lodowisko w Górze Kalwarii,
 • zjazd w pontonach na Zimowym Stadionie Narodowym w Warszawie.

Plan dnia w czasie ferii w „Wiosce Pod Kogutem” przedstawia się następująco:

 • 8.00 Pobudka
 • 9.00 śniadanie
 • 10.00 – 12.00 Zajęcia programowe
 • 12.00 II śniadanie
 • 12.30 gry zabawy na świeżym powietrzu
 • 14.00 obiad
 • 14.30 -15.30 relaks poobiedni w pokojach
 • 15.30 zajęcia programowe
 • 17.00 podwieczorek
 • 17.30 – 18.45 czas wolny
 • 19.00 kolacja
 • 20.00-21.00 program wieczorny w świetlicy
 • 22.00 cisza nocna

Dodatkowe informacje

Jak długo trwa wypoczynek?

Wypoczynek trwa 14 dni (dwa tygodnie), w terminie, w którym przypadają ferie zimowe
w mazowieckim. Pobyt można skrócić do 7 nocy.

W jakich terminach można odwiedzić „Wioskę Pod Kogutem?”

Nasz ośrodek agroturystyczny można odwiedzić w czasie trwania ferii zimowych w województwie mazowieckim. Cena turnusu obejmuje noclegi, wyżywienie, program oraz ubezpieczenie podstawowe NNW.

Gdzie nocujemy?

Dzieci w wieku 6-12 lat nocują w ośmioosobowych wiejskich, ocieplanych domkach dwupokojowych z łazienkami i tarasem. Natomiast na młodzież i starsze dzieci czekają pokoje trzy i czteroosobowe. Zarówno pokoje, jak i domki posiadają w wyposażeniu: szafę, łóżka, lampki, pościel, ręczniki, mydło oraz łazienkę z prysznicem.

Jak wygląda wyżywienie?

Wyżywienie w czasie zimowiska obejmuje pięć posiłków: śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek oraz kolację. Pomiędzy posiłkami można skorzystać z tzw. „kącika głodomora”, w którym znajduje się chleb, dżem oraz woda.

Przykładowe jednodniowe menu:

 • śniadanie: płatki, mleko, dżem, jajecznica, wędlina, warzywa, masło, pieczywo, herbata
 • drugie śniadanie: drożdżówka oraz ciepły napój
 • obiad: zupa pomidorowa z makaronem, schabowy, ziemniaki, surówka oraz kompot
 • podwieczorek: jogurt i owoce
 • kolacja: ser żółty, szynka, salami, sałatka warzywa, pieczywo, dżem, masło, herbata.

Jak liczna będzie grupa uczestników?

Planowana liczba dzieci biorących udział w zimowisku to ok. 40 (kilka grup maksymalnie piętnastoosobowych).

Kto jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo uczestników zimowiska?

Kadra oraz dwie firmy: Hestia oraz Solid.

Czy istnieje możliwość wcześniejszego obejrzenia „Wioski Pod Kogutem”?

Oczywiście. Obiekt można obejrzeć osobiście w trakcie dni otwartych.

Kto jest organizatorem zimowiska dla dzieci?

Zimowisko dla dzieci we „Wiosce Pod Kogutem” organizuje JAAM Agnieszka Drożdż, która jest właścicielem Agroturystyki Pod Kogutem. Firma działa legalnie na podstawie wpisu do Ewidencji Działalności Gospodarczej w Gminie Prażmów, a także wpisu do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego. Przedsiębiorstwo posiada ponadto: Certyfikat AXA Towarzystwo Ubezpieczeń oraz polisę Hestia OC, ochranianą przez Solid.

Jak dojechać do „Wioski Pod Kogutem”?

Do obiektu najprościej dojechać, kierując się na Górę Kalwarię (ok. 25 km od centrum Warszawy). Gospodarstwo znajduje się w miejscowości Krępa, nieopodal Zalesia Górnego.